+421 915 805 497
Pondělí - pátek od 8:00 do 16:00 hod
Menu

Ionizace vody prostrědnictvím elektrolýzyIonizace vody prostrědnictvím elektrolýzy

Klasické ionizátory vody přeměňují vodu na alkalickou a acidickou prostřednictvím procesu elektrolýzy, během níž kationty, resp. pozitivně nabité ionty, přecházejí na zápornou elektrodu a naopak, anionty, resp. záporně nabité ionty, se shromažďují na kladné elektrodě.

Takovým procesem se voda dělí na živou, alkalickou, která má množství pozitivních účinků pro zdraví, je vhodná k pití díky vysokému pH a nízkému ORP, lépe se vstřebává do buněk a má vyšší mineralizaci. Vedlejším produktem je acidická voda, kterou lze využít například k dezinfekci. Jelikož kyselá voda má antibakteriální, antiseptické a protizánětlivé vlastnosti, je účinná i při ošetřování ekzémů či drobných ran.


Ionizátory vody se směsí vzácných minerálů

Novinkou na trhu jsou tzv. mini ionizátory vody, ve kterých neprobíhá elektrolýza, ale voda je v nich ionizovaná prostřednictvím speciální směsi vzácných minerálů, které ji navíc obohacují – výsledkem je živá alkalická voda. Filtrační granulát je tvořen 13 typy různých minerálů, mezi nimi například turmalín (ovlivňuje shluky buněk, které rozkládá na menší a tak způsobuje lepší pronikání vody do buněk a silnější hydrataci organismu), nanoprášok stříbra se silnými antibakteriálními účinky, zeolit ​​a maifanit, které působí jako přírodní dezinfekce, bentonit, vzácný druh nefritu nefrit mu yu obohacující vodu až o 26 minerálních látek a další.

Ionizátory vody fungující na takovém principu jsou praktickými zařízeními – prodávají se ve formě malého alkalizátora či ionizační konvice, která v domácnosti nezabere mnoho místa a vlastnosti alkalické vody, kterou zařízení produkuje, určitě oceníte. Pokud chcete mít ionizovanou vodu u sebe kdykoliv a kdekoliv, je ideálním řešením ionizační láhev. Mini ionizátory produkují vodu s pH kolem hodnoty 8 a ORP -300 mV.

Ionizátory vody se směsí vzácných minerálů


Filtrační modul Aquaion s reverzní osmózouFiltrační modul Aquaion s reverzní osmózou

Alternativou je v tomto případě filtrační vložka s aktivním vodíkem, která slouží jako součást filtračního systému reverzní osmózy. Reverzní osmóza vodu zbaví všech nežádoucích látek a filtr z ní následně produkuje alkalickou vodu se zvýšeným pH a sníženým ORP. Životnost filtrační vložky je 10 měsíců.

Cena ionizace vody závisí na formě, kterou použijete. V případě malých zařízení na alkalizaci s minerální směsí máte možnost ionizace vody za několik desítek eur. Na druhé straně klasické ionizátory vody fungující na bázi procesu elektrolýzy jsou poměrně drahými zařízeními, protože jsou na jejich výrobu potřebné kvalitní a drahé materiály (platina, titan). V tomto případě je však ve stejném poměru vyšší účinnost, spolehlivost a životnost zařízení.