+421 915 805 497
Pondělí - pátek od 8:00 do 16:00 hod
Menu

Na co slouží ionizátory vody?Na co slouží ionizátory vody?

Ionizátory vody jsou zařízení určená pro úpravu vody, které produkují alkalickou/zásaditou vodu. Taková voda je nazývána také živou – má vysokou hodnotu pH a velmi pozitivní vliv na naše zdraví. Má mnohem silnější hydratační účinky jako běžná voda z vodovodu s nižším pH, působí jako antioxidant a pomáhá chránit náš organismus před volnými radikály. Vedlejším produktem je acidická/kyselá voda, která má také své využití v domácnosti i v oblasti zdraví.
Jak ionizátor vody funguje?

Jak ionizátor vody funguje?

Proces, který v ionizátoru vody probíhá a na jehož základě se zvyšuje pH vody a snižuje ORP (oxidačně-redukční potenciál), se nazývá elektrolýza. Elektrolýza probíhá v elektrolytické komoře prostřednictvím platinově-titanových desek. Při tomto procesu se voda rozdělí na záporně nabitou – zásaditou (OH-) a kladně nabitou – kyselou vodu (H+).

Některé typy ionizátorů obsahují i ​​mechanicko-uhlíkový filtr a antibakteriální membránu, která se nachází uvnitř zařízení a upravuje kvalitu vody – zachycené a z vody odstraněny jsou tak mechanické nečistoty a sedimenty, aktivní uhlík dokáže eliminovat chlór ve vodě, případně pesticidy a další škodlivé látky. Ovlivněna je také vůně a chuť vody, kterou si jistě rychle oblíbíte. Antibakteriální membrána následně z vody odstraní organické sloučeniny, bakterie a viry. Takto upravená voda je připravena na proces ionizace.

V případě, že ionizátor vody používáte při studniční vodě, je nezbytností předfiltrace, která zařízení ochrání před poškozením mechanickými nečistotami nebo tvrdou vodou. Ionizátor se montuje přímo do kuchyně, dle požadavků klienta, typu zařízení a možností pod kuchyňskou linku, případně na ni. Prostřednictvím digitálního displeje lze jednoduše nastavit požadovaný stupeň ionizace vody.

Hlavní výhody alkalické vody:

Hlavní výhody alkalické vodyAntioxidace – alkalická voda působí v organismu jako silný antioxidant, pomáhá bojovat s volnými radikály, jelikož je na sebe váže a tím neutralizuje. S tím souvisí i následná detoxikace – odplavování kyselého odpadu a toxinů z těla.

Hydratacenaše tělo tvoří z 2/3 právě voda a protože během dne přicházíme při běžných tělesných procesech, jako je pocení, močení, stolice či dýchání v průměru až o 2,5l vody, je třeba doplnit dostatečné množství a organismus hydratovat.

Zásaditost – nesprávnými stravovacími návyky a celkovým nezdravým životním stylem dochází k překyselení vnitřního prostředí organismu, což se může projevit různými nepříznivými důsledky (např. nepřiměřená únava, svalové křeče, oslabená imunita, psychické obtíže a problémy, poruchy paměti, prokrvení, koncentrace, oslabené vlasy , nehty a další).

Jaké typy ionizátorů vody existujú?

Na trhu najdete množství druhů ionizátorů vody, od těch klasických fungujících na bázi elektrolýzy v starších i moderních provedeních s dotykovým panelem až po malé praktické zařízení pro ionizaci vody. Mini ionizátory vody však fungují na jiném principu – voda v nich protéká přes směs speciálních minerálů, které ji obohatí a zároveň zvyšují její pH a celkovou kvalitu. Pokud již vlastníte a používáte na filtrování vody jiné zařízení, např. reverzní osmózu, je možné k ní dodat samostatný filtrační modul určený ke zvýšení pH vody. V takovém případě jde také o směs minerálů – podobně, jako je tomu u mini ionizátorů vody, která se v filtračním modulu nachází a vodu ním procházející “oživuje”. Přečtěte si více o možnostech ionizace vody, případně nás kontaktuje, rádi vám s výběrem vhodného způsobu a zařízení pro ionizaci vody poradíme.

 • Ionizátory vody línie Chanson

  Společnost Chanson nabízí jedny z nejinovativnějších produktů v oblasti ionizace vody na celosvětovém trhu. Vyznačují se nejvyšší kvalitou použitých materiálů a hlavně elektrolytických desek. Ionizátory vody Chanson nabízejí tu nejkvalitnější možnost ionizace vody.

  Výhody ionizátorů Chanson

  Nevýhody ionizátorů Chanson

 • Filtrační modul AQUAION s reverzní osmózou

  Filtrační vložka AQUAion s aktivním vodíkem se montuje jako součást filtračního systému na bázi reverzní osmózy. Membrána reverzní osmózy tak přefiltruje vodu a odstraní z ní všechny nežádoucí a škodlivé látky, následné vstupuje do filtračního modulu AQUAion, který vodu oživuje a produkuje z ní alkalickou vodu se zvýšeným pH. Vložku je třeba jednou za 10 měsíců vyměnit.

 • Ionizátory vody Aquatip

  Ionizátory vody Aquatip® prošly dlouhým vývojem a již od roku 1986 se stále zdokonalují, ať už jde o kvalitu nebo dizajn. Díky kvalitnímu přepracování a spolehlivému ionizování vody získali množství světových certifikací (např. ISO, FDA, CE, TUV a další) a jsou velmi oblíbené i kvůli výhodnějším cenovým podmínkám oproti podobným ionizátorem vody.

   

  Výhody ionizátorů vody Aquatip

 • Mini ionizátory vody

  Mini ionizátory vody představují malé zařízení, které slouží pro snadnou produkci alkalické vody. Ionizace vody v nich neprobíhá na bázi elektrolýzy, jako je tomu u klasických ionizátorů vody, ale voda protéká uvnitř zařízení přes speciální směs hornin a minerálů, která ji obohacuje a zvyšuje její pH (do hodnoty okolo 8). Ionizovanou vodu si díky praktickému zařízení můžete dopřát kdykoliv a kdekoliv.

  Výhody mini ionizátorů vody

  Nevýhody mini ionizátorů vody