+421 915 805 497
Pondělí - pátek od 8:00 do 16:00 hod
Menu

Na co slouží odželezňovače vody?Na co slouží odželezňovače vody?

K odstranění železa a manganu z vody slouží speciální filtrační zařízení, které dokáží snížit i velmi vysoké hodnoty těchto látek na stanovený limit určený nařízením vlády ČR: max. 0,2 mg/l v pitné vodě (železo) a max. 0,05 mg/l v pitné vodě (mangan). Odželezňovače vody se postarají o úpravu vody v celém objektu, montují se na centrální přívod vody do domu. Nánosy rzi, které z důvodu vysokých hodnot železa ve vodě vznikají, se usazují nejen na spotřebičích a bílé technice, ale i ve vodovodních potrubích a topných zařízeních, následkem čehož způsobují jejich nižší životnost a také podstatné zvýšení nákladů na energie.

Jak odželezňovač vody funguje?Filtračního zařízení na vodu WaterBoss®

Odželezňovače vody, které používáme, obsahují směs Greensand+. Ta se z dlouhodobého hlediska ukázala jako nejúčinnější, hlavně při souměrném odstraňování železa a manganu z vody. Na svůj provoz potřebuje přístroj regenerát KMnO4- (manganistan draselný). Směs je účinná až do obsahu 10 mg/l v případě železa a 3 mg/l v případě manganu.

Při problémech se železem, manganem a zároveň zvýšenou tvrdostí vody je ideálním řešením použití filtračního zařízení na vodu WaterBoss®. Změkčovač vody Waterboss obsahuje sedimentační filtr, který zachytí nečistoty a usazeniny menší než 20 mikronů, tím se postará o čistou vodu, která je zároveň změkčená a vhodná k použití. Celokovový filtr na vodu má navíc samočisticí schopnost, což znamená ušetřené starosti a náklady s výměnou filtračních vložek.

Výhody filtračních zařížení WaterBoss

 • změkčení a filtrace vody v celém objektu,
 • spolehlivé snížení hodnoty železa a manganu ve vodě,
 • účinné odstranění nežádoucích látek při chlorované i dechlórovanej vodě,
 • úprava senzorických vlastností vody (chuť, vůně, barva),
 • jsou kompaktní, je možné je umístit i do menších a omezenějších prostorů,
 • efektivní využití změkčovacího sorbentu,
 • výrazně snížená spotřeba vody a soli při regeneraci (probíhá metodou protiproudu).
 • Odželezňovače vody Aquatip® Clack

  Odstranění železa a manganu z vody pomocí přístrojů Aquatip® Clack s využitím filtračního média Greensand+. Přístroje jsou poskládány v Belgii a využívají světoznámé řídící hlavice Clack. Tyto systémy jsou roky patentované a používány po celém světě.

  Pokud máte zájem o spolehlivost a úpravu vody chcete řešit opravdu bez starostí, systémy odželeznění a odmangánení Aquatip® Clack jsou nejlepší volba.

  Výhody odželeznění pomocí Clack

  Nevýhody odželeznění pomocí Clack

 • Odželezňovače vody Aquatip® RX

  Odželezňovače vody s náplní Greensand+ a řídícími hlavicemi RX, které využívají nový systém regenerace. Po novém se regenerace spouští pomocí keramických plotýnek uvnitř hlavice. Díky této inovaci se v posledním období řídící hlavice RX zařadili na vrchol kvality v rámci úpravy vody.

  RX hlavice jsou vhodné na odželeznění a odmangánení vody z dalšího prostého důvodu. Dokáží zastavit průtok vody při regeneraci. To znamená, že v žádném případě nepustí do systému železitou, případně manganitou vodu.

  Výhody odželezňovačů RX

  Nevýhody odželezňovačů RX

 • Multifunkční filtry na vodu Aquaphor Waterboss

  Zařízení Aquaphor Waterboss představují multifunkční filtry na vodu, které z vody nejen odstraní železo a mangan i v extrémních hodnotách, zároveň vodu změkčují a odstraňují vodní kámen. Takto upravená voda je kvalitnější a je z ní odstraněna nepříjemná chuť a zápach. Prostřednictvím regulátoru můžete spolehlivě nastavit požadovanou tvrdost vody i čas regenerace zařízení.

  Výhody Aquaphor Waterboss