+421 915 805 497
Pondělí - pátek od 8:00 do 16:00 hod
Menu

Na co slouží změkčovače vody?Na co slouží změkčovače vody?

Ke snížení hodnoty vápníku a hořčíku ve vodě a zároveň permanentní odstranění vodního kamene, který se tvoří a usazuje na spotřebičích, ve vodovodních potrubích či topných zařízeních, se používají změkčovače vody. S vodním kamenem v podobě nepříjemného povlaku žluté, případně hnědé barvy se setkal již téměř každý z nás – tvrdou vodou trpí totiž většina Českých domácností. Pokud tento problém trápí i vás, je ideální možností použití změkčovače vody, který lze nainstalovat při městské i studniční vodě a ochrání před tvrdou vodou nejen vaši pokožku, ale i spotřebiče a zařízení, kterými voda protéká.

Jak změkčovač vody funguje?


Jak změkčovač vody funguje?

Jde o plnoautomatické filtry s katexovou náplní na bázi regenerace soli, které nevyžadují žádnou, případně jen minimální údržbu. Při změkčovadlech vody zaručujeme permanentní odstranění vodního kamene v celém objektu, přičemž vám používání měkké vody přinese i další výhody. Kromě toho, že změkčovač vody chrání vaše spotřebiče, zařízení a další úpravny vody, které se mohou následkem tvorby a usazování vodního kamene poškodit až úplně zničit, na druhé straně prospívá i vašemu zdraví. Rozdíl mezi tvrdou a měkkou vodou nejlépe zpozorují lidé s citlivou pokožkou, která bude na dotek hladší a nebude ji více trápit vysoušení a podráždění způsobené vysokým obsahem hořčíku a vápníku ve vodě.

Samotné změkčování vody funguje na principu výměny iontů a na bázi zmíněné regenerace soli. Solný roztok přichází uvnitř zařízení do kontaktu s velmi kyselým katexem, ze kterého jsou odstraněny kationty vápníku (Ca2+) a hořčíku (Mg2+), ty jsou nahrazeny ionty sodíku (Na+) a následně v rámci vyčerpaného regenerátu vypuštěny do odpadu.

Čo ovlivňuje výběr vhodného změkčovače vody?

Možnosti změkčovačů vody se stále rozšiřují a pro laika je velkým problémem vybrat ten nejvhodnější. V případě zájmu o změkčovač vody nás neváhejte kontaktovat, rádi vám poradíme a pomůžeme s výběrem, přičemž se vždy zaměřujeme na dva hlavní faktory:

 1. Spotřeba vody = Prvním je spotřeba vody, proto potřebujeme vědět, kolik členů žije v dané domácnosti, do které se bude umisťovat změkčovač vody, a jaká je na základě toho přibližná spotřeba vody v objektu (jde o okamžitou spotřebu vody, tedy jaké množství vody bude potřebné průměrně změkčit najednou).
 2. Tvrdost vody = Druhým důležitým parametrem, který musíme znát, je tvrdost vody. Zde nejjednodušší a nejpřesnější určíme prostřednictvím rozboru vody. Výstupní tvrdost vody umíme upravit dle individuálních požadavků klienta.

Jaké typy změkčovačú vody jsou?

Rozdíl mezi tvrdou a měkkou vodou znáte určitě, bez ohledu na to, jakou variantu změkčovače vody zvolíte. Nejčastěji jde o tyto změkčovače vody:

Jaké typy změkčovačú vody jsou?Nejkvalitnější a 100% spolehlivou možností změkčení tvrdé vody jsou změkčovače vody Aquatip® Clack, které lze použít v domácnosti i ve velkých průmyslových objektech. Fungují na výše uvedeném a vysvětlení principu, jakož i změkčovač vody do domu AQ RX® či zařízení na změkčení tvrdé vody ECOWATER vyráběné společností ECOWATER Systems® v USA. Další možností je použití katalytických změkčovačů vody – na rozdíl od zmíněných katexových (tedy chemických) změkčovačů vody fungují katalytické změkčovače vody MAICO na jiném principu – vodní kámen z vody neodstraňují, ale jen zabraňují jeho tvorbě. Výhodou je zejména to, že je ekologický a šetrný k životnímu prostředí a nevyžaduje žádnou regeneraci, tedy není třeba vynakládat náklady za sůl či jiné chemické náplně.

Spolehlivé, bezelektrické a s velmi nízkou spotřebou soli a vody při regeneraci – to jsou hlavní výhody změkčovačů vody Delta Water Engineering. Díky tomu, že dokáží pracovat bez elektrické energie výhradně hydraulicky prostřednictvím tlaku vody, předcházejí řadě problémů způsobených poruchovostí při zvýšené vlhkosti. Vhodné jsou zejména do úzkých a omezených prostorů, protože jejich rozměry jsou oproti konkurenčním zařízením přibližně 3krát menší.

Poslední možností jsou multifunkční zařízení Aquaphor Waterboss, které je vhodné použít v případě, že se ve vodě nacházejí vysoké hodnoty železa, manganu a zároveň je vysoká tvrdost vody. Díky speciální pryskyřici odstraní i extrémní hodnoty vápníku a hořčíku (sníží vysokou tvrdost vody), permanentně odstraní vodní kámen a zároveň slouží i jako odželezňovacím zařízení. Multifunkční filtry na vodu Aquaphor Waterboss jsou vysoce kvalitní přístroje vyráběné v USA, avšak to se odráží i na jejich cenách. Nevýhodou je i poměrně složitější servis zařízení.

 • Změkčovače vody AQ® BNT 16H

  Změkčovače vody AQ® BNT 16H představují úplnou novinku v oblasti úpravy tvrdé vody a permanentního odstranění vodního kamene. Oproti konkurenčním změkčovačem vody se odlišují moderním provedením s tvrzeným sklem a barevným LCD displejem. Zdokonalené jsou však i funkcionality zařízení, které vedou k úspoře vody i tabletované soli použité při regeneraci. V naší nabídce najdete aktuální verzi s 15 nebo 30 litry katexové pryskyřice.

  Výhody změkčovačů AQ® BNT 16H

 • Změkčovače vody AQ® BNT 15H

  Elegantní vzhled, spolehlivá konstrukce a účinná filtrace tvrdé vody – to vše v sobě spojují změkčovače vody rady AQ® BNT 15H. Jde o plnoautomatické zařízení s kvalitní řídící hlavicí od společnosti Canature, která je předním lídrem v oblasti úpravy vody ve světě, vhodné pro běžné domácnosti i větší objekty.

  Výhody změkčovačů AQ® BNT 15H

 • Změkčovače vody AQ® BNT 6

  Spolehlivé změkčovače vody AQ® BNT 6, které jsou ideální pro použití v menších i vícegeneračních domech v závislosti na množství katexové pryskyřice. Právě ta zajišťuje změkčení tvrdé vody a permantnené odstranění vodního kamene. Aktuálně najdete z této řady v naší nabídce plnoautomatické zařízení AQ® BNT 6L o objemu katexu 15 l a AQ® BNT 6H o objemu 15, 20 nebo 30l. Změkčovače vody AQ® BNT splňují všechny stanovené normy pro úpravu pitné vody a získaly mezinárodní certifikace NSF, RoHS a CE.

  Výhody změkčovačů AQ® BNT 6

 • Změkčovače vody AQ® BNT

  Ideální možností změkčení vody v poměru cena/kvalita jsou změkčovače vody AQ® BNT. Jsou ovládány řídící hlavicí BNT od výrobce Canature, které jsou používány při úpravě vody v domácnosti i průmyslu. Jde o zařízení, které pracují na bázi katexu, takže jedinou údržbu změkčovače vody představuje pravidelné dosypávání tabletování soli, která slouží k regeneraci pryskyřice. Jednoduché ovládání i dizajn je výhodou pro nenáročné uživatele.

  Výhody zmäkčovačů vody AQ® BNT

  Nevýhody zmäkčovačů vody AQ® BNT

 • Změkčovače vody AQ® BNT 8H

  Změkčovače vody AQ® BNT 8H představují účinnou možnost snížení tvrdosti vody a 100% odstranění vodního kamene. Díky kompaktnímu designu a rozměrům je vhodný i pro omezenější prostory. Mezi hlavní výhody změkčovače vody AQ® BNT 8H můžeme zařadit i snadnou údržbu, která spočívá v dosypávání tabletované soli prostednictvím praktického víka na vrchu těla zařízení.

  Výhody změkčovačů AQ® BNT 8H

  Nevýhody změkčovačů AQ® BNT 8H

 • Změkčovač vody AQ® BNT WALL

  Potřebujete vyřešit problém s tvrdou vodou ale nemáte kam umístit klasický změkčovač vody? Právě pro vás bude ideální nový model změkčovačů vody AQ® BNT WALL, který lze upevnit přímo na stěnu. Ušetří vám tak prostor a postará se o účinné odstranění vodního kamene a změkčení tvrdé vody. Změkčovače vody AQ® BNT jsou řízeny moderní automatickou řídící hlavicí s množstvím funkcionalit.

  Výhody zmäkčovačov AQ® BNT WALL

 • Změkčovače vody Aquatip® Clack

  Jde o nejvýhodnější možnost změkčení vody, ať už v domácnosti nebo v průmyslu. Tyto přístroje jsou poskládány v Belgii, avšak jejich motorem, tzv. řídící hlavicí je CLACK®. Tato hlavice je roky patentovaná a široce používaná po celém světě. První verze hlavice byla vynalezena Billem a Willisem Clack již v šedesátých letech minulého století v USA, kde zažila mimořádný úspěch. Při změkčovačech vody Aquatip® CLACK bude vaší jedinou starostí pravidelné dosypávání soli.

  Výhody změkčovačů Aquatip® Clack

  Nevýhody změkčovačů Aquatip® Clack

 • Změkčovače vody Ecowater®

  Změkčovače vody Ecowater jsou vyráběny a patentované v USA. Jejich nespornou výhodou je ověřený a kvalitní výrobce. To znamená, že dodávají již kompletně složené přístroje. Bohužel tento fakt se odrazil i na ceně. Přístroje jsme si velmi oblíbili v minulosti, avšak momentálně nepředstavují námi požadovaný poměr cena:kvalita. Máme je však nadále zařazeny v nabídce a umíme vám zaručeně poskytnout nejlepší cenu na trhu.

  Výhody změkčovačů Ecowater

  Nevýhody změkčovačů Ecowater

 • Katalytické změkčovače vody maiCat®

  Katalytické změkčovače vody maiCat® jsou novodobý vynález z Německa. Nefungují na chemickém principu, ale na fyzikálním. Do vody nepřidávají žádné další látky. Také mají nulové provozní náklady, protože nepoužívají elektrickou energii a také nepotřebují tabletovanou sůl na regeneraci.

  Jejich nevýhodou však může být usazování jemného, bílého povlaku, který se sice dá snadno umýt, ale někomu může vyloženě překážet.

  Výhody změkčovačů maiCat®

  Nevýhody změkčovačů maiCat®

 • Změkčovače vody AQ® Economy

  Změkčovače vody AQ® Economy představují plnoautomatické zařízení na úpravu tvrdé vody a permanentní odstranění vodního kamene, které je možné umístit i do úzkých prostor. Hlavními výhodami změkčovačů vody Economy jsou právě jejich praktické rozměry a ekonomický provoz přístroje. Díky ní je zajištěna nižší spotřeba soli i vody při regeneraci ve srovnání s konkurenčními změkčovači vody.

  Výhody změkčovačů AQ® Economy

  Nevýhody změkčovačů AQ® Economy

Hoďte váš problém s vodou na nás!

Máte problém s vodou a potřebujete radu od odborníků? Neváhejte nás kontaktovat.
Najdeme pro Vás nejlepší řešení.

Chcete poradiť ihneď? 0915 805 497

Budeme Vás kontaktovať len raz a len v čase 8:00 - 17:00 h.
Vaše údaje budú v bezpečí.