+421 915 805 497
Pondělí - pátek od 8:00 do 16:00 hod
Menu

Filtrovaná vodaK čemu slouží reverzní osmóza?

Ideálním zařízením na filtraci a produkování skutečně čisté pitné vody je filtr na bázi reverzní osmózy. Na rozdíl od jiných filtračních zařízení řeší reverzní osmóza všechny problémy ve vodě současně, protože její systém je vyskládaný z několika filtračních vložek na zachycení všech škodlivin, ať už mechanických nečistot a sedimentů, ale i chloru a jeho sloučenin, těžkých kovů, pesticidů, herbicidů až po bakterie a viry. Reverzní osmóza se však používá pouze pro úpravu pitné vody, v případě zájmu o centrální řešení úpravy vody je třeba zvolit jiné filtrační zařízení – kontaktujte nás a my vám s výběrem vhodného filtru na vodu rádi poradíme.

Jak reverzní osmóza funguje?Revezní osmóza AQUAtip 5000M PRO

Reverzní osmóza je soustava několika stupňů filtrace, kde má každý stupeň svůj osobitý význam. Takový druh filtru se montuje většinou pod kuchyňský dřez. Má zvláštní baterii z níž vytéká krystalicky čistá voda vhodná k pití a vaření. Vznikne tak, že postupně protéká přes jednotlivé filtrační stupně. V první fázi probíhá mechanická filtrace a z vody jsou odstraněny největší částice, které představují různé sedimenty či mechanické nečistoty.

Pak voda protéká přes uhlíkový filtr, který ji zbaví chlóru, jeho sloučenin a dalších organických látek, například pesticidů. Po předfiltrací voda vstupuje do velmi jemné osmotické membrány, která má tak malou propustnost, že přes ni projdou jen samotné molekuly vody H2O. Tento filtrační stupeň je navržen tak, že reverzní osmóza si ho neustále oplachuje a nečistoty putují do odpadu. Následně voda vstupuje do dalších, volitelných vložek, které vodě dodají správnou chuť, vůni, případně minerály.

Řešení pitné vody pro firmy

Automat na pitnú voduDalší možností vhodnou zejména pro firmy a jiné veřejné objekty, je automat na pitnou vodu, který vodu filtruje a zároveň má možnost vodu ochlazovat, případně zahřívat až do bodu varu. Oproti klasickým barelovým automatem na vodu představuje takový automat praktičtější, ekologičtější a také finančně méně nákladné řešení, protože není potřeba dodávat a měnit barely vody. Uvnitř automatu na pitnou vodu se nachází filtrační zařízení na bázi reverzní osmózy složené ze tří filtračních stupňů: mechanický filtr, uhlíkový filtr a následně osmotická membrána. Zachycené jsou tedy všechny škodlivé látky nacházející se ve vodě a vy si můžete užívat čistou zdravou vodu kdykoliv bez výměny barelů.

Jaké jsou hlavní výhody automatu na pitnou vodu?

ŠETŘÍ ČAS AJ PENÍZE = ušetřený čas a náklady spojené s výměnou barelů s pitnou vodou (automat je připojen na přívod vody),

EKOLOGIČTĚJŠÍ = bez zbytečných plastových obalů z lahví na pitnou vodu,

MOŽNOSŤ VÝBĚRU TEPLOTY VODY = chlazená voda vás zaručeně osvěží během letních horkých dnů, případně si můžete zalít vroucí vodou z automatu čaj či kávu a vychutnat si jejich skvělou chuť ve spojení se skutečně čistou vodou.

 • Reverzní osmóza Aquatip® 5000M

  Aquatip 5000M je reverzní osmóza, která vám zajistí vždy čerstvou a kvalitní pitnou vodu. Oproti ostatním zařízením používá 5-násobně větší filtrační plochu v membráně, nemluvě o použití nových předfiltrů se zvýšenou účinností. Také používá silné, motorové čerpadlo, díky kterému není zapotřebí starý zásobník na vodu. S reverzní osmózou Aquatip 5000M máte pitnou vodu ve větším množství, opravdu spolehlivě přefiltrovanou a hlavně vždy čerstvou.

  Výhody osmózy Aquatip 5000M

  Nevýhody osmózy Aquatip 5000M

 • Reverzní osmóza Aquatip® MINI

  Reverzní osmóza Aquatip® MINI vám dodá kvalitní pitnou vodu za rozumnou cenu. Oproti vyššímu modelu Aquatip 5000M používá ještě starší, ale ověřenou metodu filtrace s tlakovým zásobníkem. Aquatip® MINI je dlouhodobě nejprodávanější způsob filtrace pitné vody na Slovensku. Tato osmóza má také mezinárodní certifikáty NSF a WRAS. Rovněž splňuje slovenské a české normy a má platný certifikát od Úřadu veřejného zdravotnictví Slovenské republiky.

  Výhody Aquatip® MINI

  Nevýhody Aquatip® MINI

 • Automat na pitnou vodu

  Automat na pitnou vodu je ideálním řešením například do firem nebo jiných veřejných provozů. Na pitné automaty se liší hlavně tím, že nepoužívají barely. To znamená, že přímo filtrují vodu. V praxi ušetříte množství času, peněz a starostí. Nemluvě o tom, že voda z plastových barelů není zrovna nejzdravější.

  Samozřejmostí našich automatů na pitnou vodu je automatické zahřívání vody až na 100°C, případně chlazení až do teploty 12°. To ocení všichni zejména v letních dnech.

  Výhody pitného automatu Aquatip®

  Nevýhody pitného automatu Aquatip®