+421 915 805 497
Pondělí - pátek od 8:00 do 16:00 hod
Menu

Hledáte ako získať kvalitnú pitnú vodu? Řešit tento problém je opravdu nutné a možností, jak to už bývá zvykem, je více. V první řadě se na to třeba podívat objektivně se zdravým rozumem.


Pitná voda s vodovodu

Pitná voda s vodovodu

První možností je “pít zdravou vodu, nápoj z vodovodu”. Tedy věřit silné propagandě státních vodární, že jejich voda je v pořádku. Určitě nikdo nepopírá fakt, že zdroje pitné vody v Čechách jsou bohaté a jako země máme opravdu štěstí. Jenže jak bylo zmíněno, je prokázaných mnoho škodlivin, které při dlouhodobém pití takové vody mohou způsobit značné zdravotní problémy. Od nebezpečného chloru až po zbytky léčiv. Voda, která vám doma protéká ze státního vodovodu, je sice v normě, ale kdo tyto normy vytváří? Ve většině okolních státech jsou normy několikanásobně přísnější, ba dokonce některé látky striktně zakázáné.


Voda balená v plastových lahvích

Voda balená v plastových lahvích

Druhou možností jsou balené vody. Na internetu najdete množstí pro i proti. Každopádně alespoň se při pití vyhnete volnému chlóru, dusičnanem, bakteriím či virům. Avšak s čím nesouhlasíme, je jejich pravidelné pití, a to ze dvou důvodů: prvním je nepraktičnost, nákladovost a ničení životního prostředí – plastové lahve jsou největší zlo nejen pro planetu, ale i pro samotnou vodu, která by se v žádném případě neměla skladovat v plastových lahvích! Druhým problémem je obsah minerálů v této vodě, i když vám samozvaní odborníci budou tvrdit, že minerály ve vodě jsou důležité. Zamyslete se kriticky. Tělo dokáže za den přijmout velmi omezené množství anorganických minerálů (tj. minerálů ve vodě). Proto potřebuje přijímat organické minerály, které dokáže vstřebat, tedy v potravě. Voda nemá sloužit tělu jako zásobárna živin, ale v první řadě na očistu a transport živin. To je důvod proč musí být skutečně čistá.


Výdejník pitné vody
Výdejník pitné vody

Jednou z možností je výdejník pitné vody. Moderní alternativou ke klasickému barelovému automatu na vodu je bezbarelový typ, se kterým ušetříte náklady i starosti s výměnou barelů s pitnou vodou, protože je neustále napojen na přívod vody, protékající voda je filtrována a zbavena škodlivých látek, jako je například chlor, či dalších organických sloučenin. Voda, která postupně přechází mechanickým filtrem, uhlíkovými filtračními kazetami a osmotickou membránou je dokonale čistá a připravená k použití. Automat zároveň nabízí možnost napouštění horké vody (o teplotě od 85 ° C do 100 ° C) přímo z automatu, volbu chlazené vody (s možností nastavení teploty od 4 ° C do 12 ° C) oceníte zejména během letních dnů.

Bezbarelový automat na pitnou vodu je ideálním řešením pro firmy, provozy, nemocnice, školy a podobně, kde je třeba zajistit pitný režim pro všechny zaměstnance či návštěvníky.


Filtrace pomocí reverzní osmózy

Filtrace vody pomocí reverzní osmózy

Poslední možností je filtrace takovéto vody. Na trhu existuje mnoho filtrů na pitnou vodu, nejčastěji například uhlíkových, které zbaví vodu chloru. Jenže tyto filtry nechají ve vodě stále velké množství škodlivých látek. Momentálně existují na světě jen dvě možnosti jak získat skutečně čistou vodu, která bude nejlepší pro vaše tělo. Buď destilací, která je velmi nákladná a nepraktická, nebo reverzní osmózou s velmi jemnou filtrační molekulární membránou, která dokáže zachytit i ty nejmenší viry a bakterie.