+421 915 805 497
Pondělí - pátek od 8:00 do 16:00 hod
Menu

Mechanické nečistoty se filtrují pomocí vložek nebo filtračních rukávů. Obsahují pevnou síťku s malými otvory, díky kterým se tyto nečistoty zachytí na povrchu. U mechanické filtrace rozlišujeme kapacitu filtrace pomocí mikrometrů – je to propustnost, respektive velikost pórů ve vložce. To znamená, že čím více mikrometrů filtrace má, tím méně sedimentů zachytí. V Aquatrend vám pomůžeme vybrat správné sedimentační filtry na vodu.

 • Mechanické filtry na vodu BigBlue

  Klasické potrubní filtry BigBlue využívají polypropénové vložky různých velikostí (1, 5 a 20 mikronů). Jde o nejběžnější používaný systém odkalování vody od mechanických nečistot jako je písek, rez, kal, vlasy, hlína a podobně.

  Filtry jsou stavěny na velké tlaky v potrubí a zároveň je ztráta tlaku v systému minimální. Výměna vložek je nutná přibližně každých 6 až 12 měsíců, záleží od znečištění a spotřeby vody.

   

  Výhody filtrů BigBlue

  Nevýhody filtrů BigBlue

 • Mechanické filtry na vodu Cintropur

  Mechanické vodní filtry belgického výrobce Cintropur vám díky více než 35 letým zkušenostem s filtrací vody zajistí nejvyšší spolehlivost při odstraňování nežádoucích látek z vody. Filtry na vodu Cintropur patří povětšinou právě k těm nejméně nákladným. To díky tomu, že používají inovativní metodu výměny filtračního rukávu. V praxi se tedy nemění celá filtrační vložka, která je zbytečně nákladná, ale používá se jen tenký filtrační rukáv.

  Výhody vodních filtrů Cintropur

  Nevýhody vodních filtrů Cintropur

 • Velkokapacitní filtry AQSS

  Velkokapacitní filtrační zařízení s enormně velkými průtoky. Nejmenší filtr disponuje už 3 vložkami, přičemž největší až 40ti. Taková filtrace má opravdu široké využití, ať už ve farmacii, v potravinářství nebo průmyslu.

  Výhody filtrů AQSS

  Nevýhody filtrů AQSS

 • Automatické proplachovací filtry Honeywell

  Vodovodní samoproplachovací filtry Honeywell jsou používány k ochraně vodovodních systémů před mechanickými nečistotami jako jsou zrnka písku či částečky rzi. Pracovní tlak představuje 1,5 bar – 16 bar (max. 25 bar) a pracovní teplota 40 až 70°C. Velikost filtrační vložky je 100μm.