+421 915 805 497
Pondělí - pátek od 8:00 do 16:00 hod
Menu

Mechanický filtrMechanické filtry na vodu

Na trhu najdete několik typů sedimentačních filtrů na vodu proti písku, hlíně, úlomkům rzi, štěrku či dalším mechanickým nečistotám, my se snažíme zaměřit na ty nejkvalitnější, a tak poskytnout zákazníkům spolehlivé a účinné řešení, které zbaví vodu všech zmíněných sedimentů. Filtry od belgického výrobce Cintropur představují spolehlivé řešení mechanického znečištění vody, přičemž náklady na jeho provoz jsou ve srovnání s jinými typy zařízení na filtraci mechanických nečistot ve vodě nízké. Snadná údržba totiž zahrnuje pouze výměnu filtračního rukávu, není třeba měnit celou filtrační vložku na vodu.

Potrubní filtr pevných částic BigBlue® od amerického výrobce Aquafilter lze použít samostatně nebo jako předfiltr k změkčovači vody. Jde o výkonné zařízení s vysokým konstantním průtokem vody, které zajistí účinnou filtraci vody a nevyžadují složitou údržbu. Potřebná je výměna filtračních polypropylenových vložek přibližně jednou za 3-6 měsíců, které jsou dostupné v různých velikostech v závislosti na typu filtračního zařízení.


Uhlíkový filtr na voduBezúdržbový filtr na vodu

Další možností, jak se zbavit mechanických nečistot, je použití bezúdržbového filtru na vodu, se kterým ušetříte čas i peníze, protože nepotřebuje žádnou údržbu – dosypávání uhlí, výměnu filtračních vložek, rukávů a podobně. Jde o plně automatickou jednotku obsahující mechanický a uhlíkový filtr, která funguje jako účinný čistič vody – vodu nejen pročistí od větších mechanických nečistot, vlasů, štěrku, písku a dalších, ale na druhé straně z ní odstraní i chlor ve vodě, jeho sloučeniny a upraví nepříjemnou chuť a vůni vaší vody.

Filtr na vodu Ecowater CWFS se montuje na vstup vody do domu, takže upraví vodu v celém objektu. Regenerace zařízení probíhá automaticky podle výchozího nastavení na multifunkčním elektronickém panelu, který se nachází na vrchu filtru. Obvykle se regenerace nastavuje na noc, aby neovlivnila běžné používání vody. Filtrační náplň se tedy sama zregeneruje a následně opět zachycuje všechny zmíněné škodliviny – takovýmto způsobem zařízení funguje i více než 10 let.