+421 915 805 497
Pondělí - pátek od 8:00 do 16:00 hod
Menu

Komplexní řešení pomocí anexové filtraceCentrální filtrace Turbojet

První možností, jak se zbavit dusičnanů ve vodě, je centrální filtrace, která se namontuje přímo na celý přívod vody do objektu. Zaručuje tak vodu očištěnou od těchto škodlivých látek v celém objektu, ať už jde o dům nebo jakýkoliv objekt. Filtry na odstranění dusičnanů a dusitanů obsahují silně bazický ANEX.

Anex představuje speciální náplň, která na sebe váže NO3 a NO2, tedy dusičnany a dusitany spolehlivě zachycuje. Ty pak automaticky pošle do odpadu a dále do systému pustí jen vodu, která je dusičnanů a dusitanů zbavená. Anexová směs se následně sama propláchne prostřednictvím solného roztoku, který se vytváří během regenerace uvnitř zařízení. Taková propláchnuta směs je opět schopna zachycovat ionty NO3 a NO2 a její celková životnost je přibližně 10 let.


Revezní osmóza Aquatip Mini.

Řešení pitné vody pomocí reverzní osmózy

Odstranit dusičnany a dusitany z vody se dá i pomocí filtrace na bázi reverzní osmózy. Takové řešení je několikanásobně méně nákladné, avšak účinné je pouze u pitné vody. To znamená, že toto zařízení se nemontuje na centrální přívod vody do objektu a nefiltruje vodu v celém domě či objektu, ale 100% jistotu čisté vody budete mít jen při pití a vaření.

Reverzní osmóza se montuje přímo pod kuchyňský dřez, kde se připojí k vodovodní baterii. Vstupní voda protéká postupně přes několik filtrů a membránu, které z ní odstraňují mechanické nečistoty, chlór a další škodliviny, mezi nimi i dusičnany a dusitany. Molekulární membrána nacházející se ve filtračním zařízení na bázi reverzní osmózy totiž propustí jen samotné molekuly vody, jelikož její póry mají velikost pouze 0,0001 um (ve srovnání např. s ​​lidským vlasem, jehož velikost je 100 um). To znamená, že z ní získáme skutečně čistou vodu bez jakýchkoliv dalších látek vhodnou k pití a vaření.