+421 915 805 497
Pondělí - pátek od 8:00 do 16:00 hod
Menu

 Uhlíková filtrační vložkaNa co slouží uhlíkové vodní filtry?

Aktivní uhlík uvnitř uhlíkového vodního filtru absorbuje škodlivý chlór a jeho sloučeniny, pesticidy, herbicidy a další organické sloučeniny, které negativně ovlivňují naše zdraví. Navíc dokáže upravit chuť vody, odstraňuje nepříjemný zápach a zlepšuje celkovou kvalitu vody.

Existuje více typů uhlíku, který se do filtrů na chlorovanou vodu používá. Mezi nimi například klasický uhlík vyráběný z uhlí, ale i dřevěné, ořechové či kokosové skořápky. Právě kokosová filtrační vložka se stává čím dál tím více populární, zejména díky tomu, že jde o obnovitelný zdroj, účinně bojuje se zmíněnými škodlivinami a navíc je voda produkovaná takovým filtrem velmi chutná.
.

Typy filtrů na chlorovanou vodu

Při úpravě vody je důležité si předem ujasnit, zda chcete odstranit chlór centrálně nebo jde jen o odstranění chloru v rámci pitné vody. Myslete však na to, že i přesto, že se před chlorem chráníme pitím dechlórovanej vody, dostává se do našeho organismu i při sprchování – a to dokonce ještě ve větším množství. Zejména při koupeli či sprchování se v horké vodě hrozí nebezpečí pronikání chloru do těla přes pokožku, případně vdechováním výparů.

 1. ODCHLÓROVÁNÍ PITNÉ VODY = Při odstranění chlóru z pitné vody je ideální použít filtr na bázi reverzní osmózy, ve kterém je také obsažena na absorpci chloru právě filtrační vložka s aktivním uhlíkem. Systém reverzní osmózy je vyskládaný z více stupňů, které lze upravovat, a tak použít k stoprocentní odstranění všech požadovaných prvků z vody.
 2. CENTRÁLNÍ ODCHLÓROVÁNÍ = Existuje několik možností, jak dosáhnout centrální odchlórovanie vody. Nejčastěji jsou používány uhlíkové filtry Cintropur, do kterých je třeba dosypávat uhlíkovou náplň. Levnější variant jsou filtry na vodu BigBlue, kde představuje údržbu výměna celé filtrační uhlíkové vložky. Nejúčinnějším způsobem ochlórovania vody jsou samopreplachovacie filtry na vodu Carbosoft se spolehlivými kvalitními Clack-ovými hlavicemi.

Po našich zkušenostech s chlorem doporučujeme kombinaci obou řešení, a tedy uhlíkového filtru spolu s filtračním systémem reverzní osmózy.
.

Jak uhlíkové filtry na vodu fungují? Princip fungování uhlíkového filtru

Neupravená voda, která vstupuje do filtru, prochází uvnitř zařízení přes uhlíkovou náplň a je účinně zbavena těchto látek:
–  chlor a jeho deriváty,
 ťěžké kovy,
pesticidy, herbicidy a další organické sloučeniny,
– odstraňuje zápach vody,
– upravuje chuť vody,
– zachycuje i drobné mechanické nečistoty.

Po určitém čase však používaný uhlík ztrácí své absorbční schopnosti a přestává plnit svou úlohu, navíc zachycené nečistoty a škodliviny mohou být opět propuštěny. Proto je důležitá pravidelná výměna filtrační vložky (dosypávání uhlíkové náplně) a údržba zařízení.

.

 • Reverzní osmóza Aquatip® 5000M

  Aquatip 5000M je reverzní osmóza, která vám zajistí vždy čerstvou a kvalitní pitnou vodu. Oproti ostatním zařízením používá 5-násobně větší filtrační plochu v membráně, nemluvě o použití nových předfiltrů se zvýšenou účinností. Také používá silné, motorové čerpadlo, díky kterému není zapotřebí starý zásobník na vodu. S reverzní osmózou Aquatip 5000M máte pitnou vodu ve větším množství, opravdu spolehlivě přefiltrovanou a hlavně vždy čerstvou.

  Výhody osmózy Aquatip 5000M

  Nevýhody osmózy Aquatip 5000M

 • Reverzní osmóza Aquatip® MINI

  Reverzní osmóza Aquatip® MINI vám dodá kvalitní pitnou vodu za rozumnou cenu. Oproti vyššímu modelu Aquatip 5000M používá ještě starší, ale ověřenou metodu filtrace s tlakovým zásobníkem. Aquatip® MINI je dlouhodobě nejprodávanější způsob filtrace pitné vody na Slovensku. Tato osmóza má také mezinárodní certifikáty NSF a WRAS. Rovněž splňuje slovenské a české normy a má platný certifikát od Úřadu veřejného zdravotnictví Slovenské republiky.

  Výhody Aquatip® MINI

  Nevýhody Aquatip® MINI

 • Uhlíkové filtry na vodu Cintropur

  Uhlíkové filtry na vodu s aktivním uhlím absorbují chlor. Výhodou vodních filtrů Cintropur oproti klasickým filtrem na vložky je hlavně v jejich zvýšené schopnosti pohlcovat chlór. Všechna filtrační zařízení Cintropur jsou vyráběny výhradně v Belgii a patří k těm nejkvalitnějším vodním filtrem, které můžete na trhu najít. Svědčí o tom samotná filtrace a také snadná instalace, při které nebudete potřebovat žádné speciální nástroje. Všechny šroubení je možné dotáhnout rukou.

  Výhody uhlíkových filtrů Cintropur

  Nevýhody uhlíkových filtrů Cintropur

 • Samoproplachovací uhlíkový filtr Ecowater

  Plnoautomatický filtr na vodu s multifunkční náplní a řídící hlavicí, která automaticky proplachuje uhlík ve vodě. Díky tomu se dosáhla největší efektivita při odchlórovaní vody a také se výrazně prodloužila životnost aktivního uhlí.

  Výhody uhlíkového filtru Ecowater

  Nevýhody uhlíkového filtru Ecowater

 • Uhlíkové vodní filtry BigBlue

  Uhlíkové filtry na vodu série BigBlue nabízejí nejlevnější možnost, jak odstranit chlór v celém objektu. Fungují na jednoduchém principu filtrační vložky, kterou je třeba v určitých intervalech měnit. V praxi každých 6 až 12 měsíců. Výhodou uhlíkových filtrů s klasickými filtračními vložkami je jejich schopnost odstranit z vody i mechanické nečistoty větší než 20 mikronů.

  Výhody uhlíkových filtrů BigBlue

  Nevýhody uhlíkových filtrů BigBlue

 • Samopreplachovací uhlíkový filtr Carbosoft Clack

  Odchlórovanie vody prostřednictvím samoproplachovacího uhlíkového filtru Carbosoft Clack představuje nejúčinnější řešení odstranění chloru z vody. Kromě toho vodu zároveň i změkčuje, upravuje její chuť a eliminuje nepříjemný zápach.

  Výhody Carbosoft Clack