+421 915 805 497
Pondělí - pátek od 8:00 do 16:00 hod
Menu

Rozbor vodyMyslíte si, že s vaší vodou není něco v pořádku? Víte, že potřebujete úpravu vody, avšak nevíte jakou? Potřebujete zkolaudovat vaši novostavbu? Na to vše je zapotřebí právě rozbor vody.

Co rozbor vody představuje?

Rozbor vody je důležitým aspektem při každé úpravě vody, ať už jde o domácnost, malý podnik nebo průmyslový objekt. Díky němu před úpravou zjistíte, jaký problém s vaší vodou je třeba vyřešit. Provedení rozboru vody je nezbytné zejména při úpravě pitné vody ze studny či jiného vlastního zdroje vody, protože v tomto případě není voda žádným způsobem kontrolována – narozdíl od obecního vodovodu, kde by měly být dodrženy stanovené normy. Po následné úpravě vody si zase můžete ověřit její účinnost.

Protože se už léta snažíme poskytovat ty nejlepší možnosti při úpravě vody, rozhodli jsme se, že našim zákazníkům budeme poskytovat i tuto službu a to v plném rozsahu. Na základě toho spolupracujeme s akreditovanými laboratořemi a také disponujeme mnohými přístroji pro měření určitých parametrů ve vodě.


Informativní rozbor vody

Informativní rozbor základních parametrů ze studny či obecní vody. To znamená, že vám za bezkonkurenční cenu změříme základní parametry ve vodě. Také si můžete vybrat přesně ty, o které máte zájem – na výběr máte z následujících parametrů: tvrdost vody, železo ve vodě, mangan ve vodě, dusičnany a dusitany ve vodě, pH vody (reakce), vodivost vody, celkové množství rozpuštěných látek ( TDS), amonné ionty, volný chlor. Jednou ročně u příležitosti světového dne vody provádíme rozbor vody zdarma, který vám může pomoci odhalit případnou závadnost vaší vody.

Cena:


Minimální/kolaudační rozbory vody

Minimální rozbor vody pro pitnou vodu, který je možno použít i jako kolaudační rozbor vody (tuto informaci však potřebujeme vědět předem). Rozbor vody měří 29 ukazatelů kvality pitné vody stanovených Vyhláškou vlády č. 252/2004 Sb. Je vypracován přímo v akreditované laboratoři. Rozbor vody použitý při kolaudaci má platnost 6 měsíců.

Cena:


Látky ovlivňující kvalitu vody

ChlórChlór – tato látka se sice používá na úpravu a dezinfekci vody, i přesto, že je prokázána její škodlivost na lidský organismus. Samotný chlor není toxický, problém však nastává při jeho reakci s jinými látkami, což způsobuje tvorbu toxinů – trihalometánů (THM). Ty mají nepříznivý vliv na naše zdraví a jsou spojovány s různými onemocněními od astmatu, přes srdeční choroby až po rakovinu.

Dusitany a dusičnanyDusitany a dusičnany – výskyt dusitanů a dusičnanů ve vodě je typický zejména pro vodní zdroje v blízkosti polí či hospodářských provozů. Takto kontaminovaná voda je obzvláště nebezpečnou pro kojence. Hrozí zde riziko vzniku dusičnanové methemoglobinémie způsobující omezení přenosu kyslíku krví, což může způsobit až udušení. Nadlimitní množství dusitanů a dusičnanů ve vodě bývají také příčinou zvýšeného tlaku, infarktů a zvyšují riziko vzniku nádorových onemocnění.

Železo a manganŽelezo a mangan – přítomnost těchto látek dokážeme ve vodě nejsnáze odhalit, protože se projevují viditelným znečištěním vody, ale zpozorovat je můžeme i na základě změny její chuti a vůně. V tomto případě jde zejména o hygienické a technologické závady, které může nadměrné množství železa a manganu ve vodě způsobit, avšak prokázáno jsou ve spojení s těmito látkami i zdravotní komplikace, jako například poškození jater, sleziny, slinivky, nervového systému a zhoršení krvetvorby.

Amonné iontyAmonné ionty – indikátory fekálního znečištění ve vodě jsou amonné ionty, které však mohou mít i geologické pozadí. Jejich výskyt se spojuje s používáním hnojiv, prosakováním žump a septiků nebo nedostatečnou dezinfekcí. Zvýšená hodnota amonných iontů ve vodě může být následkem čerstvého organického znečištění vodního zdroje.

Bakterie a viryBakterie a viry – vážné zdravotní potíže způsobuje i mikrobiologické znečištění vody bakteriemi a viry různých druhů. Jde zejména o koliformní bakterie (převážně druh Escherichia Coli), enterokoy, Legionella pneumophila a Pseudomonas aeruginosa. Na zjištění přítomnosti bakterií, virů a dalších mikroorganismů ve vodě je třeba provést mikrobiologická měření kvality vody.

Mechanické nečistotyMechanické nečistoty – neměli bychom vynechat ani mechanické nečistoty jako písek, štěrk, vlasy či rez. Nemají negativní vliv na naše zdraví, ale výrazně poškozují technologie, přes které protéká takto znečištěná voda, ale i spotřebiče a další úpravny vody.

Chcete zjistit kvalitu vaší vody?

Pokud máte zájem o rozbor vody, případně potřebujete s vodou jakkoli poradit, vyplňte prosím náš formulář a my se vám ozveme.

Chcete poradiť ihneď? 0915 805 497

Budeme Vás kontaktovať len raz a len v čase 8:00 - 17:00 h.
Vaše údaje budú v bezpečí.