+421 915 805 497
Pondělí - pátek od 8:00 do 16:00 hod
Menu
Publikované: 11. 5. 2017

Co je reverzní osmóza?

Reverzní osmóza představuje filtrační systém na pitnou vodu, který se montuje přímo do kuchyně a produkuje čistou vodu zbavenou všech škodlivých látek vhodnou k pití či vaření.

Dokáže reverzní osmóza zachytit všechny nežádoucí látky ve vodě?

Membrána reverzní osmózy propustí jen samotné molekuly vody, takže zajistí zachycení v průměru až 97% škodlivých látek. Jelikož je membrána velmi jemná a mohla by se rychle zanést, předchází jí mechanická a uhlíková filtrace.

Z jakých filtračních stupňů se systém reverzní osmózy skládá?

Prvotní filtraci zajišťuje mechanický filtr s vložkou o velikosti 5µm, který zachytí větší sedimenty. Následně je voda prostřednictvím uhlíkového filtru zbavená chlóru, zčásti i těžkých kovů a nepříjemného pachu, po kterém opět následuje mechanická vložka s nižší propustností (1µm). Hlavní část systému reverzní osmózy tvoří molekulární membrána, po které voda protéká ještě přes koncový uhlíkový filtr na vodu a mineralizátor. Podle individuálních potřeb a požadavků zákazníka je možné systém reverzní osmózy upravit, dodat další komponenty a nástavbové stupně (například energetizér, který se postará o oživení a zkvalitnění vody).

Jaká je propustnost membrány reverzní osmózy?

Molekulární membrána obsahuje póry o velikosti 0,0001µm, ve srovnání s nejmenším virem, jehož velikost je 0,002µm, nejmenší bakterie 0,2µm, nejmenší okem viditelná částice 50µm. Velikost lidského vlasu je oproti pórům molekulární membrány “až” 100 mikrometrů.

Jaké škodlivé látky se mohou v pitné vodě nacházet?

Ve vodě se může nacházet množství škodlivin, které ohrožují naše zdraví, případně spotřebiče a úpravny vody. Mezi nimi zejména vysoké hodnoty vápníku a hořčíku (tvrdá voda), chlór, dusičnany, dusitany, mechanické nečistoty a sedimenty, železo, mangan, těžké kovy, léčiva, antibiotika, bakterie, viry… Více informací o tom, jaké škodlivé látky ohrožují kvalitu vody, naleznete v našem článku o pitné vodě.

Jak zjistím, zda potřebuji filtr na vodu?

To, zda je vaše voda kontaminovaná škodlivými látkami, zjistíte jednoduše prostřednictvím rozboru vody. Pro měření kvality vody existuje řada možností – v případě, že máte kvůli usazování vodního kamene podezření, že je vaše voda tvrdá, můžete použít kapky na měření tvrdosti vody. Pokud máte zájem o odborné měření kvality vody, neváhejte se na nás obrátit. Provádíme komplexní informativní rozbory, v případě zájmu umíme změřit konkrétní látky. Ve spolupráci s akreditovanou laboratoří vám dokážeme zajistit minimální rozbor na pitnou vodu, případně kolaudační rozbor vody.

Na jakém principu reverzní osmóza pracuje?

Na základě principu fungování osmózy probíhá většina nitrobuněčných procesů v našem organismu. Jde o jev, během kterého molekuly vody postupně procházejí polopropustnou membránou z “čistšího” prostředí, ve kterém je nižší koncentrace rozpuštěných látek, do prostředí, ve kterém je koncentrace rozpuštěných látek vyšší, s úmyslem vyrovnat koncentrace mezi oběma prostředími. Při tomto procesu vzniká osmotický tlak.

Hoďte váš problém s vodou na nás!

Máte problém s vodou a potřebujete radu od odborníků? Neváhejte nás kontaktovat.
Najdeme pro Vás nejlepší řešení.

Chcete poradiť ihneď? 0915 805 497

Budeme Vás kontaktovať len raz a len v čase 8:00 - 17:00 h.
Vaše údaje budú v bezpečí.