+421 915 805 497
Pondělí - pátek od 8:00 do 16:00 hod
Menu
Publikované: 3. 5. 2017

Co je ionizátor vody?

Ionizátory vody představují malé zařízení, které se využívají k rozdělení vody na tzv. živou a mrtvou. Produkuje tedy vodu alkalickou (zásaditou) s vysokým pH a acidickou (kyselou), která má naopak pH nízké. Představuje filtr na vodu, který se umisťuje přímo na kuchyňskou linku, případně menší typy ve formě praktické ionizační láhve nebo konvice na vodu.

Na jakém principu ionizátory vody fungují?

Ionizace vody v těchto zařízeních probíhá na základě elektrolýzy, při níž jsou využívány ionty minerálů (hořčík Mg, vápník Ca, sodík Na) a elektrodové desky uvnitř přístroje. Ionty s pozitivním elektrickým nábojem (kationty) se shromažďují na záporné elektrodě a ionty minerálů se záporným elektrickým nábojem na kladné elektrodě – voda se postupně stává ionizovanou.

Jak zjistím, jaké pH má moje voda?

Jednoduchou možností, jak zjistit hodnotu pH vaší vody, je nechat si provést rozbor vody. V nabídce také máme kapesní přístroje k měření pH vody, případně je možné použít testovací proužky.

Jaké výhody přináší pití alkalické vody?

Mezi hlavní pozitiva živé alkalické vody se zařazují: lepší hydratace, rychlejší vstřebávání do buněk, zásaditost (pomáhá vyrovnávat pH v těle), antioxidační vlastnosti, schopnost bojovat s volnými radikály v těle…

 —

Jak skladovat alkalickou vodu?

Nejideálnější je vypít alkalickou vodu čerstvou, následně poté, co ji ionizátor vody vyprodukuje. Pokud takovou vodu necháte odstát, začnou po čase její účinky slábnout. V případě, že chcete uchovat alkalickou vodu déle, doporučujeme ji skladovat na tmavém a chladném místě (ideálně v chladničce).

Na co používat acidickou vodu?

Acidické voda s nízkým pH je vhodná zejména pro dezinfekci, mytí (například při mytí zvířat je srst podstatně lesklejší), působí antibakteriálně, využívá se i pro kosmetické účely.

Kam je možné ionizátor vody namontovat?

Ionizátory vody se díky svým malým rozměrům vejdou přímo do kuchyně, nejčastěji se montují buďto pod kuchyňský dřez, přičemž vám kromě klasické vodovodní baterie přibude další na ionizovanou vodu, nebo je možné je umístit na kuchyňskou linku.

 Proč jsou ionizátory vody tak drahé?

Hlavním důvodem vysoké ceny některých ionizátorů vody jsou použity kvalitní materiály. Jde zejména o platinu – velmi cenný a drahý kov, a titan, z nichž jsou vyráběny elektrolytické desky. Oproti levným “napodobeninám” s měděnými deskami jsou takové ionizátory vody podstatně výkonnější, účinější a mají delší životnost.