+421 915 805 497
Pondělí - pátek od 8:00 do 16:00 hod
Menu
Publikované: 30. 5. 2017

Co je úprava vody?

Úprava vody je proces, při kterém dochází ke zlepšení kvality vody nejčastěji prostřednictvím filtrace. Naše společnost poskytuje několik způsobů úpravy vody. Neváhejte nás kontaktovat pro více informací.

Jak zjistím, že kvalita mé vody není v pořádku?

Nejjednodušším způsobem, jak zjistit kvalitu vaší vody, je rozbor vody. U nás poskytujeme komplexní informativní rozbor vody ze studny nebo obecního vodovodu, případně si můžete sami vybrat, na přítomnost kterých látek potřebujete rozbor udělat.

Jak postupovat v případě, že výsledky rozboru vody jsou nevyhovující?

Protokol zašlite na našu adresu spolu s vašimi kontaktnými údajmi a my Vás budeme obratom kontaktovať s návrhom riešenia.

Kolik stojí zařízení na úpravu vody?

Cena zařízení se odvíjí od rozsahu znečištění a spotřeby (průtoku) vody.

Co je mechanická filtrace?

Mechanická filtrace nazývaná také jako předfiltr je zařízení instalováno nejčastěji na hlavní přívod vody do domu, bytu nebo objektu. Filtry na vodu tvoří plastový obal a mechanická vložka, která zachycuje hrubé nečistoty jako např. písek, jíl, bahno, zákal atd.

Co je uhlíková filtrace?

Uhlíková filtrace funguje na bázi aktivního uhlí, které absorbuje chlor, do určité hodnoty i těžké kovy a upravuje chuť a pach vody. Po určitém čase však ztrácí svou účinnost a je nutná jeho výměna.

Co je změkčení vody?

Změkčení je proces, při kterém se z vody protékající speciální sklolaminátovou tlakovou nádobou naplněnou katexem odstraňují kationty vápníku Ca2+ a hořčíku Mg2+ způsobující usazování vodního kamene a tyto jsou následně nahrazovány za kationty sodíku Na+.

Predchádzajúci článok: