+421 915 805 497
Pondělí - pátek od 8:00 do 16:00 hod
Menu
Publikované: 31. 5. 2016

nečistoty ve voděLidské tělo je velmi citlivé na nedostatek vody nebo její nerovnovážný stav. Stačí, aby se ve vodě zvýšilo množství nebezpečného prvku i jen o miligram, a vaše zdraví může být výrazně ohroženo.

Jaké nebezpečné látky se ve vodě nacházejí?

  • Olovo například způsobuje zhoršení sluchu, vysoký krevní tlak, žaludeční potíže, alergie, trpasličí vzrůst a dokonce duševní zaostalost. Usazuje se v ledvinách, játrech, mozku a v kostech.
  • Kadmium poškozuje systém krvetvorby, játra jakosti.
  • Mangan se usazuje v ledvinách, játrech, poškozuje pankreas (slinivku břišní) a nervový systém.
  • Dusičnany se v trávicím traktu mění na dusitany, které jsou jednou z příčin rakoviny trávicího traktu.
  • Vázání magnézia v těle zas zvyšuje pravděpodobnost srdečního infarktu.
  • Měď, která se ukládá v ledvinách a v mozku, má také podíl na oslabování mužské plodnosti a dokonce ničí vitamin V v pokožce a játrech (žloutenka).
  • Fluor se ukládá v zubech a kostech, zvyšuje jejich křehkost a lámavost. Také poškozuje ledviny spolu s nervovým systémem a alergizuje organismus. S těmito poznatky vystupuje do popředí otázka kvality vody.

.

Je kvalita vody z vodovodu v pořádku?

znečištěná vodaV Čechách povětšinou kumulují vodu v průmyslových úpravnách, kde probíhá její úprava v různých stupních. Mechanické stupně úpravy se dějí zejména prostřednictvím odkalovacích nádrží, sít a filtrů, dále se voda upravuje elektrochemicky, elektrolyticky nebo chemicky v iontoměničových kolonách. Avšak už dávno neplatí, že voda obohacená o chlór a dodávaná vodovodem do vašich domácností je čistá. Například výzkum americké agentury na ochranu životního prostředí EPA (Environmental Protection Agency) identifikoval přes 700 toxických a jiných látek vyskytujících se ve vodovodní vodě.

Přestože se voda z vodovodu může zdát na první pohled průzračná a čistá, může obsahovat různé látky, které mohou uškodit vašemu zdraví a zdraví vaší rodiny a blízkých. Jediným řešením je možnost úpravy pitné vody přímo v domácnostech prostřednictvím filtračního zařízení. Zdarma vám odměříme kvalitu vody pomocí rozboru a podle potřeby navrhneme řešení, abyste vy a vaše rodina pili kvalitní čistou vodu.

Predchádzajúci článok:
Nasledujúci článok: